ثبت سایت در گوگل

چگونه سایت خود را در گوگل ثبت کنیم

ثبت سایت در گوگل :

ثبت سایت در گوگل : زمانی که شما تصمیم به نوشتن یک سایت و کسب درآمد از آن می کنید باید بدانید که مهمترین قدم در شروع این مسیر ثبت سایت در گوگل می باشد . متاسفانه در حال حاضر سایت های بسیاری وجود دارد که مدیران آن ها از روی ناآگاهی به درستی ثبتشان نکرده اند و در نتایج گوگل نشان داده نمی شوند . وقتی این اتفاق بیفتد مثل این است که سایت شما اصلا وجود ندارد . بنابراین اولین قدم برای شروع کار روی وبسایت این است که بدانیم چگونه سایت خود را در گوگل ثبت نام کنیم .

نکاتی که باید قبل از ثبت سایت در گوگل بدانید :

همانطور که گفتیم برای رشد سایت ، شما باید حتما بدانید که چگونه سایت خود را در گوگل ثبت نام کنید و این کار را انجام دهید تا سایت شما اصطلاحا برای گوگل ایندکس و مشخص شود . این کار باعث می شود موتورهای جستجوگر گوگل روی سایت شما توقف کرده و آن را بررسی کنند . موتورهای جستجوگر موتورهایی هستند که در زمان های مشخصی در شبانه روز توسط ربات های خود در اینترنت به بررسی سایت های معرفی شده به گوگل می پردازند . با این کار ارزش هر سایت را از طریق رنک الکسا مشخص می کنند و سایت های جدید را به لیست خود اضافه می نمایند . همچنین سایت های بی محتوا ، قدیمی و بدون کاربرد را از اطلاعات خود حذف خواهند کرد . گوگل برای ثبت سایت شما از شما می خواهد تا آدرس سایت را همراه با توضیحات مورد نیاز برای آن به ایندکس گوگل اضافه نمایید . اما این به این معنی نیست که بلافاصله بعد از معرفی سایت ، سایت شما در گوگل قابل جستجو باشد و سریعا رشد کند . زیرا فاکتورهای بسیار زیادی برای رتبه بندی های سایت ها وجود دارد که همین امر هم رقابت بسیار شدیدی بین سایت های با رتبه بالا ایجاد کرده است . پس ثبت سایت اولین قدم برای کسب درآمد از سایت است و مسیر طولانی را در پیش رو خواهید داشت .

چگونه سایت خود را در گوگل ثبت کنیم

مراحل ثبت سایت در گوگل :

در این قسمت به صورت مرحله به مرحله برای شما خواهیم گفت که چگونه به راحتی سایت خود را ایندکس کرده و در گوگل ثبت کنید :

مرحله اول : در مرحله اول اگر حساب Gmail ندارید یک حساب کاربری Gmail برای خود بسازید . زیرا در پروسه ثبت نام به آن نیاز خواهید داشت .

مرحله دوم : در مرحله دوم باید آدرس www.google.com/addurl.html را در نوار جستجوی گوگل سرچ کنید . این آدرس مربوط به بخش مدیریت گوگل می باشد .

مرحله سوم : در مرحله سوم بعد از اینکه وارد بخش مدیریت شدید عبارت Add a Site را سرچ کنید تا بتوانید وارد صفحه ثبت نام سایت جدید خود شوید .

مرحله چهارم : بعد از جستجوی Add a Site یک صفحه جدید برای شما باز می شود . در این پنجره باید آدرس سایت خود را به طور کامل بنویسید .

مرحله پنجم : بعد از نوشتن اسم سایت ، گوگل باید سایت شما را تایید کند . برای این کار گوگل یک فایل به شما پیشنهاد می دهد که باید آن را دانلود نمایید و بعد آن را روی مسیر Root سایتتان آپلود کنید . در پایان نیز روی کلمه Verify کلیک نمایید .

مرحله ششم : اگر همه مراحل قبلی را به درستی و کامل انجام داده باشید بعد از کلیک روی عبارت Verify متنی برای شما باز می شود که تکمیل موفقیت آمیز ثبت نام را نمایش می دهد .

همانطور که ملاحظه کردید ثبت نام سایت در گوگل به راحتی انجام می شود اما از اهمیت بسیار زیادی برای رشد سایت برخوردار است . در واقع اگر سایتتان به درستی ثبت نشود حتی در صورتی که روزها و ماه ها به صورت حرفه ای روی محتوای سایتتان کار کنید هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت .

سئومن به عنوان تنها مرکز تخصصی سئو در اصفهان و تنها دارنده گواهینامه های تخصصی گوگل دیجیتال گاراژ و گوگل دیسپلی اد در اصفهان شناخته می شود . مجموعه سئومن کاملاً متخصص در زمینه های : سئو در اصفهان ، آموزش سئو در اصفهان ، طراحی سایت در اصفهان ، آموزش طراحی سایت در اصفهان ، آموزش گوگل آنالیتیکس در اصفهان ، آموزش اینستاگرام در اصفهان ، آموزش گوگل تگ منیجر در اصفهان ، آموزش Html در اصفهان ، دوره دیجیتال مارکتینگ در اصفهان ، آموزش ورد پرس در اصفهان ، آموزش css در اصفهان  و تولید محتوا در اصفهان تخصصی مشغول به کار می باشد .

پیام بگذارید