آموزش کار با افزونه All in one SEO

آموزش افزونه سئو All in One SEO

در ابتدا افزونه سئو All in one SEO را از مخزن وردپرس دانلود نمایید و بعد از اینکه افزونه نصب شد آن را فعال کنید. پس از فعال سازی منوی جدیدی به نام سئوی کامل به پیشخوان وردپرس اضافه می شود.

آموزش افزونه All in One SEO

در ابتدا باید تنظیمات افزونه پیکربندی شود. برای این کار در پیشخوان وردپرس به مسیر سئوی کامل » تنظیمات کلی بروید.

صفحه تنظیمات کلی شامل آیتم های مختلفی است که در ادامه آموزش افزونه All in One SEO به بررسی آیتم های مهم آن می پردازیم.

تنظیمات کلی

در کنار هریک از گزینه های صفحه تنظیمات، یک آیکون علامت سئوال قرار دارد که با کلیک بر روی آن یک پیام راهنما درباره آن آیتم و کاری که انجام می دهد، نشان داده می شود.

آموزش افزونه All in One SEO

اولین گزینه در صفحه تنظیمات کلی افزونه، تنظیم URL های استاندارد یا کانونیکال است. فعال کردن این گزینه و مشخص کردن یک آدرس استاندارد برای هر پست مانع از ایجاد محتوای تکراری و جریمه شدن از طرف گوگل می شود.

در یک نصب معمولی وردپرس، یک پست در مکان های مختلفی مانند صفحه اصلی، صفحه بایگانی، صفحه نویسنده، صفحات دسته و برچسب نشان داده می شود. به همین دلیل توصیه می شود به جای استفاده از کل مقاله، از خلاصه یا گزیده ای از آن در صفحات آرشیو وردپرس استفاده شود. انتشار کامل مقالات در تمام صفحات باعث ایجاد محتوای تکراری می شود.

تنظیمات صفحه اصلی

این بخش از آموزش افزونه All in One SEO به بررسی تنظیمات صفحه اصلی اختصاص دارد.

آموزش افزونه All in One SEO

در تنظیمات صفحه اصلی باید جزئیات اندکی مانند عنوان صفحه اصلی و توضیحات صفحه اصلی را وارد کنید. برای پر کردن فیلدهای فوق باید چند نکته را مد نظر قرار دهید:

  • عنوان صفحه اصلی می تواند با عنوان وب سایت وردپرسی شما متفاوت باشد. می توانید این عنوان را جذاب تر کرده و از کلمات کلیدی مهم خود در آن استفاده نمایید.
  • اگر قسمت عنوان صفحه اصلی را خالی بگذارید، افزونه All in One SEO از عنوان پیش فرض وب سایت وردپرسی شما استفاده می کند. اطمینان حاصل کنید که در عنوان صفحه اصلی از کلمات کلیدی اصلی وب سایت خود استفاده کرده اید.
  • در قسمت توضیحات صفحه اصلی یک متن 160 کاراکتری در مورد اینکه وبلاگ شما چه کاری انجام می دهد بنویسید. سعی کنید این متن بامعنی، آموزنده و پر از کلمات کلیدی شما باشد.
  • اگر قسمت توضیحات صفحه اصلی را خالی بگذارید، افزونه All in One SEO از این توضیحات در صفحه اصلی استفاده نخواهد کرد. اما توصیه می شود این فیلد را پر کرده و از مزایای آن بهره مند شوید.

اگر از یک صفحه اصلی استاتیک در سایت خود استفاده می کنید گزینه بکار بردن صفحه ثابت بجای برگه اصلی را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه می توانید صفحه اصلی خود را ویرایش کرده و عنوان و توضیحات را در زیر متا باکس All in One اضافه کنید.

تنظیمات عنوان

در این قسمت از آموزش افزونه All in One SEO به بررسی تنظیمات عنوان این افزونه می پردازیم. در قسمت تنظیمات عنوان می توانید قالب پیش فرض عنوان برای هر صفحه ای که توسط وردپرس ایجاد می شود مانند صفحات پست، صفحه اصلی، بایگانی ها، برچسب ها و دسته ها را تنظیم کنید.

آموزش افزونه All in One SEO

هر صفحه در وردپرس دارای یک تگ عنوان <title> است که در فایل های قالب وردپرس وجود دارد. گزینه اول که “عنوان های بازنویسی” است به افزونه All in One SEO اجازه می دهد تا عنوان ها را بازنویسی کند. این گزینه به صورت پیش فرض فعال است تا تنظیمات قالب را لغو کند. بهتر است این گزینه فعال باشد زیرا قالب ها اجازه ندارند گزینه های سئو را اضافه کنند.

همچنین می توانید عنوان پست ها، بایگانی و دیگر صفحات را با تغییر تگ های پیش فرض آنها تغییر دهید. بهتر است برای کسب نتایج بهینه این تنظیمات را در حالت پیش فرض رها کنید. اگر صفحات فرود زیادی ساخته اید تنها چیزی که باید تغییر دهید فرمت عنوان برگه است.

در قسمت فرمت عنوان نوشته بخش |%blog_title% را حذف کنید. در این صورت عنوان نوشته های سایت شما محدود به 60 کاراکتر نمی شود و تمام عنوان نوشته در نتایج جستجو نشان داده می شود.

تنظیمات نوع محتوا

در این قسمت از آموزش افزونه All in One SEO می توانید نوع محتوایی که مایل هستید تنظیمات پیشرفته سئو بر روی آنها اعمال شود را مشخص کنید.

آموزش افزونه All in One SEO

به عنوان مثال اگر از افزونه Envira Gallery استفاده می کنید، گالری های شما در این قسمت به عنوان یک نوع پست سفارشی با نام Envira Galleries نمایش داده می شوند. از آنجا که گالری ها معمولاً در نوشته ها و برگه های وردپرس استفاده می شوند نیازی به اعمال تنظیمات پیشرفته بر روی آنها ندارید. اما اگر از Envira’s standalone gallery addon برای ایجاد گالری های مستقل استفاده می کنید باید SEO را برای آن فعال کنید.

تنظیمات نمایش

آموزش افزونه All in One SEO

تنظیمات نمایش به شما امکان نمایش عنوان سئوی نوشته و برگه و توضیحات نوشته شده بر روی صفحات پست را می دهد. این تنظیمات به صورت پیش فرض فعال است و می توانید آنها را به همان صورت رها کنید.

تأیید وب مستر

این قسمت مکانی است که باید کد تأییدیه وبمستر که توسط گوگل، بینگ یا پینترست ارائه می شود را برای اثبات مالکیت سایت خود وارد کنید.

آموزش افزونه All in One SEO

توصیه می کنیم از ابزارهای گوگل وبمستر تولز (سرچ کنسول گوگل) و بینگ وبمستر تولز استفاده کنید. زیرا کمک زیادی به سئوی سایت شما خواهند کرد. با وصل شدن به این ابزارها می توانید به خطاهای سایت خود پی برده و سریعاً آنها را برطرف کنید. همچنین اطلاعات زیادی درباره سایت و رنکینگ موتورهای جستجو به شما می دهند که می توانید از این اطلاعات استفاده کرده و استراتژی محتوای سایت خود را برنامه ریزی کنید و سئوی سایت خود را بهبود دهید.

اگر از پینترست برای افزایش ترافیک وب سایت خود استفاده می کنید، تأیید سایت خود با پینترست با شما امکان استفاده از آنالیتیکس پینترست را می دهد.

تنظیمات گوگل

در این قسمت از آموزش افزونه All in One SEO به بررسی بخش تنظیمات گوگل می پردازیم.

آموزش افزونه All in One SEO

در این بخش می توانید آدرس URL پروفایل گوگل پلاس خود را به منظور اضافه کردن گواهی تأیید گوگل (google verified authorship) وارد کنید. وقتی این کار را انجام دادید باید به پروفایل گوگل پلاس خود رفته و سایت خود را در بخش همکاران (contributors) اضافه کنید.

همچنین می توانید شناسه گوگل آنالیتیکس خود را در این بخش اضافه کنید و افزونه All in One SEO به صورت خودکار کد گوگل آنالیتیکس شما را به سایت اضافه می کند.

تنظیمات Noindex

آموزش افزونه All in One SEO

در این بخش از آموزش افزونه All in One SEO می توانید ایندکس کردن صفحات دسته و آرشیو را غیرفعال کنید.

بعضی از متخصصان سئو معتقدند که محتوای این صفحات تکراری است و بهتر است ایندکس نشود. اما بعضی دیگر اعتقاد دارند که تنها باید صفحات غیرضروری را غیرفعال کرده و آرشیوهای مفید مانند آرشیو دسته ها و آرشیو برچسب ها را نگه دارید.

افزونه All in One SEO به صورت پیش فرض ایندکس کردن صفحات دسته و آرشیو را غیرفعال کرده است اما بهتر است تیک گزینه دسته ها را بردارید و ایندکس کردن را برای آن فعال کنید.

اگر وبلاگ شما تک نویسنده است بهتر است گزینه آرشیو نویسنده را نیز فعال کنید. اما اگر از چندین نویسنده در سایت استفاده می کنید اجازه ایندکس کردن آرشیو نویسنده را نیز به موتورهای جستجو بدهید.

تنظیمات پیشرفته

آموزش افزونه All in One SEO

بخش تنظیمات پیشرفته برای وبمستران باتجربه و متخصصان سئو است تا جنبه های خاصی از بهینه سازی وب سایت خود مانند اضافه کردن کد به هدر، توضیحاتی که به صورت خودکار تولید می شود و… را اصلاح کنند. در صورتی که می دانید چه کاری انجام می دهید تنظیمات این بخش را انجام دهید در غیر این صورت کاری در این بخش انجام ندهید.

تنظیمات کلمه کلیدی

آموزش افزونه All in One SEO

بسیاری از متخصصان سئو معتقدند استفاده از برچسب متای کلمات کلیدی هیچ فایده ای ندارد. افزونه All in One SEO به صورت پیش فرض این قسمت را غیر فعال کرده است. اگر می خواهید از کلمات کلیدی استفاده کنید می توانید در این قسمت آنها را فعال کنید.

All in One SEO Pack افزونه قدرتمندی است و گزینه های بسیار زیادی دارد. برای استفاده از برخی ویژگی های این افزونه باید آنها را فعال سازی کنید و این کار را باید از طریق زیرمنوی مدیریت قابلیت ها انجام دهید. در ادامه آموزش افزونه All in One SEO به بررسی زیر منوی مدیریت قابلیت ها می پردازیم.

مدیریت قابلیت ها

برای دسترسی به این قسمت باید در پیشخوان وردپرس به مسیر سئوی کامل » مدیریت قابلیت ها بروید.

آموزش افزونه All in One SEO

اگر از افزونه های دیگری برای نقشه XML سایت و افزودن متای داده شبکه های اجتماعی به سایت استفاده نمی کنید، می توانید با فعال کردن این افزون ها در All in One SEO که رایگان نیز هستند بیشترین میزان بهینه سازی سئو را دریافت کنید.

Addon های دیگری نیز در این صفحه موجود می باشد که برخی از آنها رایگان است و برای استفاده از برخی دیگر باید آنها را خریداری کنید. با فعال سازی هریک از addon های این صفحه آیتم های مربوط به آن در زیر تنظیمات All in One SEO اضافه می شود.

بهینه سازی نوشته ها و برگه های وردپرس با افزونه All in One SEO

در این بخش از آموزش افزونه All in One SEO نحوه بهینه سازی نوشته ها و برگه های وردپرس را توضیح خواهیم داد.

آموزش افزونه All in One SEO

افزونه All in One SEO یک متاباکس در صفحه ویرایش برگه یا نوشته اضافه می کند. دو گزینه در تنظیمات سئوی یک نوشته وجود دارد.

عنوان متا : وقتی یک پست می نویسید، بین اینکه می خواهید موتورهای جستجو پست شما را چگونه ببینند و خوانندگان شما چگونه عنوان پست را ببینند تفاوت وجود دارد. این گزینه به شما امکان این را می دهد که عنوان پست را هم برای موتورهای جستجو و هم برای خوانندگان بهینه کنید. عنوان پیش فرض چیزی است که خوانندگان آن را می بینند و وقتی عنوان دیگری را در افزونه All in One SEO وارد می کنید، این عنوان برای موتورهای جستجو مورد استفاده قرار می گیرد.

توضیحات متا: توضیحات متا یکی از مهمترین قسمت های بهینه سازی موتورهای جستجو را تشکیل می دهد. توضیحات متا چیزی است که در نتایج جستجو برای توضیح پست شما نشان داده می شود. شما می توانید یک توضیح سفارشی شامل کلمه کلیدی پست تان را در این قسمت وارد کنید. اگر این قسمت را خالی بگذارید افزونه All in One SEO 160 کلمه اول نوشته شما را به عنوان توضیح متا استفاده می کند. توصیه می شود از یک توضیح متای سفارشی با تعداد کاراکترهای کمتر از 160 شامل کلمه کلیدی هدف استفاده کنید.

اگر نمی خواهید موتورهای جستجو نوشته شما را ایندکس کنند می توانید در این قسمت گزینه های nofollow و noindex را فعال کنید. حتی می توانید افزونه All in One SEO را برای این نوشته خاص غیرفعال کنید.

در این قسمت آموزش افزونه All in One SEO به پایان می رسد. امیدواریم این آموزش در سایت سئو در اصفهان برای شما مفید باشد. دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید.

شما می توانید با شرکت در دوره های آموزش سئو در اصفهان از این مطالب بهره مند شوید.

پیام بگذارید